מדוע האיטום בבית שלכם לא עובד?

במטבח אתם רוקחים תבשילי חורף מנחמים, השולחן בפינת האוכל ערוך ואתם ממתינים ליקירכם שיגיעו ויתפנקו בארוחת ערב חורפית וחמימה. להפתעתכם, אל רשימת המוזמנים שלכם הצליחו להיכנס גם אורחים שאין לכם כל עניין בחברתם – מי גשמים. מקומם הטבעי הוא אמנם מחוץ לארבעת הקירות שלכם, אך בעת שגג המבנה בבית הפרטי או בבניין המגורים המשותף אינו אטום כנדרש, אתם עלולים לסבול מנוכחותם. 

לצד אלו שלא אטמו את הגג לפני החורף, ישנם אלו שהיו מספיק אחראים לאטום את הגג. ובכל זאת, חומרי האיטום שהיו אמורים לשמור עליהם יבשים, לא הצליחו לעמוד בפני מי הגשמים.

אז מדוע האיטום בבית שלכם לא עובד? דעו גם אתם מהן הסיבות האפשריות: 

1. מי ביצע את האיטום בגג שלכם?

איטום גגות – בזיפות או ביריעות, חייב להתבצע ע"י מומחי איטום בלבד, זאת מאחר וישנו קשר ישיר בין איכות האיטום ובין מי שביצע את העבודה בפועל. ישנם "אנשי איטום" שמבצעים איטום גגות אך מבלי שיש להם כל ניסיון וידע בשיטות האיטום השונות והתאמתן לגגות, חומרי האיטום המומלצים, שלבי הביצוע וכן הלאה. 

דוגמא נחמדה הממחישה עד כמה ניסיונו של איש האיטום קריטי: תוכלו לתת מתכון וחומרי גלם לשף מנוסה ולאדם שמעולם לא בישל במטבח. ברור כי השף יצליח ליצור ארוחה מדהימה שתתענגו עליה, בעוד ארוחתו של הבשלן החובב לא תעורר בכם תיאבון אלא סלידה. הידע, הניסיון והמקצועיות – קריטיים!

2. היעדר תחזוקה לעבודת האיטום

במידה והגג שלכם אטום בשיטת זיפות הגגות, באחריותכם לתחזק את הגג האטום לפחות פעם אחת בשנה. כידוע, הזפת האוטמת את הגג חשופה לשמש. במדינה חמה כמו ישראל, מדובר על חשיפה ממושכת ומשמעותית מאד. הזפת השחורה מתחממת, נסדקת וכך יעילות האיטום נפגעת. הדרך למנוע את הפגיעה באיכות האיטום היא לסייד/להלבין את הגג אחת לשנה. במידה ועבודת האיטום בוצעה אצלכם לפני שלוש שנים, לא סיידתם את הגג מעולם ובחורף האחרון קירות נרטבו, סביר כי הסיבה היא היעדר תחזוקה. 

מדוע האיטום בבית שלכם לא עובד?

3. כשישנה טיילת בלתי פוסקת על גג המבנה…

אתם גרים בבניין מגורים משותף? התרשמו מהאיטום על הגג. כידוע, גג המבנה משותף לכל הדיירים, עליו מתקינים דוודי שמש וקולטי שמש. לעתים, אנשי מקצוע שעולים לגג נחושים בדעתם לסיים את עבדותם מהר, מבלי שהם מתחשבים בעבודות שבוצעו ע"י אנשי מקצוע אחרים (כמו אנשי איטום לדוגמא). גרירת חפצים בחוסר תשומת לב, קדיחות או כל נזק אחר שנגרם לאיטום (ליריעות או לזפת), עלולים להיות הסיבה שהאיטום לא עובד.

לא סיידתם את הגג בזמן? בפעם האחרונה שאטמתם את הגג בחרתם באיש איטום שעבודתו הוכחה כלא יעילה? אף פעם לא מאוחר מדי! אנו מזמינים גם אתכם לבסס את התשתית לחורף יבש, חמים ונטול דאגות! לפרטים נוספים, פנו אלינו – 03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על מדוע האיטום בבית שלכם לא עובד??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר