הלבנת גגות – משמרים את איכות האיטום וחוסכים באנרגיה

הלבנת גגות – משמרים את איכות האיטום וחוסכים באנרגיה

סביר להניח כי לא תדעו להשיב על השאלה "באיזה צבע צבוע גג המבנה בו אתם גרים?". בעוד אתם מעניקים חשיבות גדולה לאסתטיקה ולנראות של המרחבים המשותפים – ממבואת הכניסה, דרך הלובי ועד חדר הדואר, נראות הגג (וגם בצדק), ללא ממש מעסיקה אתכם. עם זאת, כשמדברים על הלבנת גגות, לא מדברים על צביעת הגג לטובת שיפור נראותו, אלא על שימור עמידות עבודת האיטום – בזיפות או ביריעות ביטומניות.

האם גם אתם צריכים להשקיע בעבודת הלבנת גגות? כל עוד מדובר על גג שאטום בשיטת זיפות גגות, הרי שההלבנה הכרחית. במקרים בהם שיטת האיטום שבוצעה היא יריעות ביטומניות, הרי שמדובר על המלצה חמה בלבד אם כי היא אינה הכרחית.

לא מלבינים את הגג? אל תצפו לחורף יבש

צמד המילים הלבנת גגות מעט מבלבל: התמונה שעולה לרבים לראש היא תמונה של צבעים המסיידים את הגג במטרה לשפר את חזותו. זו הסיבה כי לא אחת אנו מתבקשים "לדלג" על שלב הסיוד, זאת מתוך מוטיבציה לנסות ולחסוך עלויות בפרויקט האיטום. חשוב להבין כי חלק בלתי נפרד מעבודת הזיפות הוא סיוד/הלבנת הגג. 

מבלי שמיושמת שכבת הלבנה, הזפת עלולה בהדרגה להתייבש, להיסדק וכך יעילות האיטום מוטלת בספק. לשם המחשת הרעיון, דמיינו לעצמכם את הזפת כמעין משטח שחור גדוש בסדקים. דרך אותם חורים הנוצרים בעקבות התחממות הזפת, מי הגשם חודרים אל הגג ומשם אל תוך המבנה. בכדי למנוע את אותם חורים (סדקים), מיישמים את שכבת ההלבנה שיוצרת הפרדה וכך מבטיחה לכם חורף יבש. 

חיסכון בחשמל הודות לסיוד הגג? תתפלאו, אך כן

כידוע, ישנה כיום מגמה בולטת והיא להיצמד לפעולות ירוקות וידידותיות לסביבה. והלבנת הגג? היא תורמת לחיסכון אפשרי באנרגיה! הגג המולבן "דוחה" את קרני השמש (זאת בניגוד למה שקורה עם זפת שחורה ש"מחבקת" את השמש וקולטת אותה). מאחר והשמש נענית בדחייה ע"י הזפת הצבועה בלבן, הטמפרטורה בחלקו הפנימי של המבנה נמוכה יותר. כתוצאה מכך, התלות בפתרונות קירור בקיץ פוחתת, מה שגם מפחית את הצריכה החשמלית שלכם וכך נחסכת לה אנרגיה. 

הלבנת גגות – משמרים את איכות האיטום וחוסכים באנרגיה

"מהי התדירות המומלצת לסיוד הגג?"

בהנחה והאיטום על גגכם הוא מסוג זיפות גגות, נדרשת תחזוקה גבוהה יחסית – פעם אחת בשנה. חשוב לזכור כי ישראל היא מדינה חמה, כך שפוטנציאל הפגיעה באיכות האיטום (בזפת), גבוה מאד. מבלי שתטפחו את שגרת התחזוקה בדמות הלבנת הגגות, אין כל תכלית לאיטום הגג. התזמון המומלץ ביותר לסיוד הוא לפני החורף, בחודשי הקיץ והסתיו. 

ציוד חדיש ומתקדם, סטנדרט עבודה באיכות הגבוהה ביותר, ניסיון של עשרות שנים ותעודת אחריות – אלו רק חלק מהדברים שהופכים את "איטום ישיר" לחברת איטום מומלצת. מעוניינים להלבין את הגג? אנחנו מגיעים! לתיאום ביקור, פנו אלינו – 03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על הלבנת גגות – משמרים את איכות האיטום וחוסכים באנרגיה?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר