מה התהליך של איטום גגות ביריעות ביטומניות?

מה התהליך של איטום גגות ביריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן המוצר האיכותי ביותר לאיטום גגות. הסיבה לכך נובעת מחומרי הגלם הייחודיים אשר מכילים חומרי אטימה והם חלק אינטגרלי מהליך הייצור של היריעות הללו.

איטום ביריעות ביטומניות מתאים לגגות אשר הם משטח חלק ללא פריטים המותקנים עליהם כמו אנטנות, קולטי שמש, מדחסים של מזגנים ועוד.

היריעות הביטומניות הן מוצר חדש יחסית ואוטמים באמצעותו גגות רק בעשור האחרון. לאור העובדה שמדובר במוצר בטיב מעולה התחילו להשתמש בו גם למטרות אחרות, במבנים אשר יש בהם צורך באיטום כמו מאגרי מים, בריכות ועוד.

הכנת הגג לפעולת האיטום

בשלב הראשון יש לבצע ניקיון יסודי של הגג באמצעות מטאטא, לאסוף את כל הפסולת ולאחר מכן לשטוף את מלוא המרחב במים כך שהוא יהיה נקי מאד. איטום מבצעים על גג יבש ולכן יש להמתין שהמים יתייבשו לחלוטין ורק לאחר מכן אפשר להתחיל בפרישת היריעות.

איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות

היריעות הללו מגיעות בגלילים ובכדי לפרוש אותם על הגג חותכים את היריעה באורך הרצוי בהתאם לאורכו או לרוחבו של הגג. העובדים המיומנים שלנו מניחים את היריעות זו לצד זו וכך הם עוברים על פני כל שטח הגג ומניחים את כל הכמות בכל המרחב.

הפעולה הבאה היא החשובה ביותר כיוון שמדובר בריתוך בטיב מעולה שמבצעים העובדים אשר עברו הכשרה ייעודית לכך. זהו נושא אקוטי כיוון שהריתוך מחבר בין היריעות ומשלים את האטימה שתיווצר על הגג. כדי שהיריעות יהיו מהודקות לחלוטין זו לזו, מקרבים את השול של יריעה אחת לשול של היריעה השנייה ומבצעים חיבור הרמטי באמצעות הריתוך המקצועי.

עקב העמידות המצוינת של היריעות הביטומניות אשר עומדות בתקן הישראלי המחמיר, האטימה היא מלאה ואין חדירה של מים בין היריעות.

סיוד של הגג

כדי להשלים את האפקטיביות של איטום הגג מורחים שכבה של סיד או של חומר הלבנה מעל כל היריעות הללו. הסיד שומר על היריעות הללו כדי שלא ייפגמו מפגעי מזג האוויר ובנוסף לכך הסיד יוצר שכבה מבודדת אשר מקררת את היריעות וגם את הדירות בקומות העליונות וכך הדיירים אינם סובלים מההשלכות של השמש היוקדת.

טיפול במרזבים

במקביל לפעולת האיטום בוחנים העובדים שלנו לקראת החורף את מצבו של המרזב ודואגים להוציא ממנו חפצים אשר נותרו בתוכו וחוסמים את מעבר המים כמו ענפים, אבנים ועוד.

בנוסף לכך, הם מוודאים שהמרזב תקין, אין בו חורים, מעיכות או פגמים אחרים אשר עלולים ליצור בעיה בתפעול השוטף של המרזב בחורף. אם קיימת תקלה מתקנים אותה או מחליפים את המרזב או חלק ממנו בהתאם לצורך.

אי טיפול במרזבים ייצור מצב שהמים לא ירדו מהגג לחצר ולכן הם יצטברו על היריעות הביטומניות. כאשר מדובר בכמות גדולה מאד של מים, המצב הופך לבעייתי ולכן דואגים לכך שהמרזב יהיה תקין.

אם יש צורך לבצע איטום בגג המבנה של ביתכם או משרדכם, נשמח אם תפנו אלינו. צוות איטום ישיר יעניק לכם טיפול מקצועי ומסור לאור הידע הרב של צוותי העובדים שלנו, אשר עוסקים בכך לאורך שנים רבות ולכן הם מבצעים עבודה מושלמת.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על מה התהליך של איטום גגות ביריעות ביטומניות??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר