מהו הזמן המומלץ ביותר לסייד את הגג?

מהו הזמן המומלץ ביותר לסייד את הגג?

בחרתם לאטום את הגג שלכם באמצעות זפת? אם כך, בחרתם גם בסיוד שנתי! לצד שיטות איטום שאינן דורשות בתחזוקה, שיטת זיפות הגגות (איטום באמצעות זפת), מחייבת אתכם להקפיד על סיוד הגג לפחות פעם אחת בשנה. 

גם אתם בוחנים אפשרויות, משווים בין שיטות האיטום ומתלבטים איך לאטום את הגג? רגע לפני שאתם מקבלים החלטה, דעו גם אתם מהו סיוד גגות, מדוע התחזוקה הכרחית ומהו זמן המומלץ ביותר לסייד את הגג.

סיוד גגות – מה זה אומר ולמה צריך את זה?

איטום באמצעות זפת מתחלק ל-2 חלקים שונים:

  • בשלב הראשון מיישמים את הזפת על כל הגג 
  • בשלב השני מסיידים את הזפת השחורה 

חשוב לציין: כל אחד מהשלבים הינו חלק מהעבודה הזו שנקראת "איטום". במילים אחרות: במידה ואתם לא מסיידים את הגג, אתם לא באמת אוטמים אותו ואין כל תכלית ליישום הזפת. המטרה של עבודת הסיוד היא לצבוע את הזפת השחורה לצבע לבן. הסיוד מונע חימום של הזפת וכך מפחית את הסיכוי שהיא תתייבש, תיסדק, תשנה את צורתה ותפסיק לתפקד כחומר איטום. במדינות קרות הדחיפות לצביעת הזפת כמובן שאינה גבוהה, אך במדינה חמה כמו ישראל, אין באמת ברירה אלא להקפיד על סיוד.

מהו הזמן המומלץ ביותר לסייד את הגג

"התחזוקה נשמעת לי פשוטה. אסייד את הגג בעצמי פעם בשנה"

עבודה על הגג שמורה אך ורק לאנשי איטום וסיוד מנוסים. ועכשיו נסביר: שוב ושוב נשאלת השאלה והיא האם ניתן לאטום את הגג לבד והאם ניתן לסייד אותו לבד. טכנית, גם אתם תוכלו לבצע את הפעולה (בהנחה וברשותכם חומרים מתאימים, כלי עבודה וידע בתחום). עם זאת, עבודה על הגובה היא עבודה מסוכנת ולכן היא מומלצת לביצוע אך ורק ע"י אנשי מקצוע. מעבר לכך, איטום וסיוד שלא מבוצעים בצורה יסודית, עלולים לעלות לכם בחורף רטוב (מספיקה פינה אחת בגג שלא נאטמה כנדרש בכדי ליצור נזקים). 

אז מתי אוטמים ומסיידים את הגג?

כאמור, איטום באמצעות זפת מבוסס על שתי פעולות שונות – יישום החומר וסיוד הזפת. עם זאת, כל אחד מהשלבים מבוצע בזמן אחר:

  • איטום הגג – בחודשים יבשים לקראת החורף
  • סיוד הגג – אחרי החורף ולקראת הקיץ (זכרו כי זו פעולה שיש לחדש אותה פעם אחת בשנה)

מדוע כל שלב מבוצע בזמן אחר? מסיבה פשוטה למדי: את יישום הזפת יש לבצע לפני העונה הגשומה, זאת בכדי למנוע כל סיכוי שמי הגשמים יגרמו לגג שלכם לדלוף. מאחר והטמפרטורות בחורף נמוכות, אין כל חשש להתייבשות הזפת והופעת סדקים בה. אחרי חורף יבש ואטום ולקראת הקיץ החמים (שלא נאמר – לוהט!), יהיה עליכם לסייד את הזפת ולהכשיר אותה לקראת הטמפרטורות הגבוהות.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות איטום הגג בזפת? רוצים לתאם סיוד גגות? אנחנו כאן לשירותכם. התקשרו עכשיו ל"איטום ישיר" – 03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על מהו הזמן המומלץ ביותר לסייד את הגג??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר