סיוד גג לאחר ביצוע איטום

חשיבות סיוד הגג לאחר ביצוע איטום

כמו עוד הרבה ישראלים אחרים (ואחראים!), גם אתם בחרתם לאטום את גג המבנה בזפת. אם ידעתם ובעיקר אם לא, שיטת האיטום הספציפית הזו דורשת בסיוד גג לאחר האיטום. אנו נשאלים לא אחת מדוע הסיוד כל כך קריטי, אך בעיקר נשאלים מהן ההשלכות הצפויות במידה ולא מסיידים את הגג.

אז נתחיל בדבר החשוב ביותר: אנחנו לא ממליצים לאף אחד לאטום גג בזפת אם אין בכוונתו להשקיע בסיוד גגות אחת לשנה. סיוד גג לאחר ביצוע האיטום מגלם בתוכו 2 מטרות:

  • מניעת סדקים ופיצוצים בזפת השחורה בחודשי הקיץ החמים 
  • סיוד גג תורם בבידוד וכך גם יכול לחסוך באנרגיה

מהו הזמן המומלץ ביותר לסייד את הגג

פעם אחת בשנה, השקיעו בסיוד הגג

זו לא המלצה חמה וזהו גם לא טיפ: מבלי שאתם דואגים לסיוד גגות, הגג שלכם לא באמת אטום. ישנם אלו המתנחמים בכך ש"הזפת היא חומר האיטום והזפת מספיקה", אך זו טעות. הזפת היא החומר שאוטם את הגג, זה נכון, אך מבלי שהופכים אותה משחורה ללבנה באמצעות סיוד גגות, היא עלולה להיסדק והמים שעל הגג עלולים לחדור אל תוך המבנה.

מדוע לסייד את הגג פעם אחת בשנה? התשובה פשוטה: הזפת לא עמידה בפני השמש וסיד לא עמיד בפני הגשמים. לאחר חודשי החורף, תיראו על הגג שאריות סיד ולא סיד. רק עם סיוד גגות שנתי, תוכלו להיות שקטים כי הגג שלכם אטום ואתם, יחד עם קירות הבית, תישארו יבשים.

מתי כדאי לסייד את הגג?

התדירות המומלצת היא פעם אחת בשנה. ומתי בשנה כדאי לסייד אותו? מיד לאחר החורף וכעת נרחיב את התשובה: ישראל ידועה בקיץ שרבי, שלא נאמר לוהט! הזפת לאחר החורף נטולת סיד (כאמור, הגשם שטף אותו), כך שהיא חשופה לקרני השמש שעלולות לסדוק, לפוצץ ולשבור אותה.  

הקיץ אולי מתחיל רשמית ביוני, אך גם במאי ישנם ימים שמשיים שיכולים להרוס את הזפת ולהכניס אתכם להוצאה לא צפויה: חידוש האיטום. לכן, לאחר שהגג כבר יבש ממי הגשמים סביב חודש אפריל, סיידו את הגג. 

כלל הזהב: לא מסיידים גגות עם כשלי איטום

רגע לפני שנסייד אצלכם את הגג, נבצע בו בדיקה שמטרתה לזהות כשלי איטום. חשוב להדגיש כי בכל מקרה וללא כל קשר לסיוד הגג, מומלץ לבצע בדיקה תקופתית לגג (על אחת כמה וכמה כשהוא אטום בזפת). במידה ולא נזהה כשלים, נוכל לצאת לדרך עם מלאכת הסיוד. עם זאת, במידה ונזהה כשלים כדוגמת סדקים ופיצוצים בזפת, נתקן אותם ורק לאחר מכן נסייד את הגג. 

הגשם שטף את הסיד? חברת איטום ישיר מגיעים לחדש אותו על הגג שלכם! אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות! לפרטים נוספים אודות סיוד גגות ותיאום ביקור, התקשרו אלינו –03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על חשיבות סיוד הגג לאחר ביצוע איטום?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר