זיפות גגות – למה אוהבים כל כך לשנוא את השיטה?

זיפות גגות – למה אוהבים כל כך לשנוא את השיטה?

נתחיל בשורה התחתונה: ניתן ולעתים גם מומלץ מאד לאטום את הגג בזפת. למרות הפופולאריות הרבה שצברה השיטה, ישנם אלו שנוטים להשמיץ אותה, לא מוכנים לשמוע עליה ובטח שלא מעוניינים לאטום איתה את הגג. אם גם אתם מעוניינים בימים אלו לחדש את האיטום על הגג או לאטום אותו לראשונה, המידע הבא יסייע לכם רבות לקבל החלטה: האם לאטום את הגג בזפת או לא?

"זיפות גגות? השיטה הזו פאסה. ממזמן"

זו כנראה אחת הסיבות המרכזיות לכך ש"אוהבים לשנוא את השיטה". מובן כי לאיש אין רגשות אמיתיים כלפי הזפת (בטח שלא שנאה), אך רבים מעוניינים בפתרונות איטום מתקדמים יותר. הבעיה בזפת היא לא הזפת עצמה, אלא העובדה שיש לה מתחרות חזקות. ואם לומר את האמת, אין ממש תחרות ביניהן. שיטת היריעות הביטומניות לדוגמא, גנבה את מקומה של שיטת הזיפות באור הזרקורים. משחקנית מובילה ודומיננטית, היא הפכה לשחקנית ספסל.

השוואה מהירה בין המאפיינים של כל שיטה, משקפת בצורה ברורה וחד משמעית איזו שיטה (על הנייר כמובן), מומלצת יותר: בפרמטרים של עמידות, יעילות ותוקף תעודת אחריות – שיטת היריעות הביטומניות לוקחת. היתרון המרכזי שנשאר לשיטת הזיפות? המחיר הנוח. 

זיפות גגות - למה כל כך אוהבים לשנוא את השיטה

לאטום את הגג בזפת? דעו לקראת מה אתם הולכים

חשוב לנו להדגיש: זה לא שאיטום בזפת אינו טוב, אלא שישנם חומרים טובים יותר לאיטום. ניתן לתת לדוגמא את מהפכת המכשירים החכמים. מובן כי תוכלו להוציא ולקבל שיחות ממכשיר נייד מדור ישן, אך אתם רוצים ליהנות ממכיר מתקדם עם כמה שיותר פונקציות.

ואם חוזרים שוב לשיטת הזיפות, הרי שחשוב שתדעו מהי דורשת מכם:

  • תחזוקה גבוהה – אחת לשנה, יש לסייד את הזפת (תהליך שמוכר בשם סיוד גגות או הלבנת גגות). המטרה היא להלבין את הזפת השחורה, וכך למנוע מצב שהיא תיסדק בקיץ הישראלי הלוהט. 
  • עמידות – הגג שלכם אמנם יהיה אטום, אך מספיק ששכחתם לסייד את הגג בכדי לזמן צרות. מדובר על שיטה שדורשת מכם תשומת לב, ערנות ותחזוקה גבוהה.

"נהוג לתת תעודת אחריות על איטום בזפת?"

התשובה היא שכן. עם זאת, תעודת האחריות לרוב תהיה מאד קצרה. 

איטום בזפת – כן או לא?

ישנם 2 מקרים עיקריים בהם נמליץ באופן חד משמעי על איטום בזפת:

  • המקרה הראשון הוא בעת שיש ללקוח תקציב נמוך. במקרים שכאלו מובן כי עדיף לאטום את הגג בזפת מאשר לא לאטום בכלל. ושוב נדגיש: גם עם איטום בזפת הגג יהיה אטום ומוכן לחורף. עם זאת, יעילותו מותנית במידת התחזוקה שלכם.
  • המקרה השני הוא כשלא ניתן ליישם שיטה אחרת על הגג. בגגות מאד עמוסים לדוגמא (לרוב בבנייני מגורים משותפים), יהיה קשה עד בלתי אפשרי ליישם יריעות, כך שנמליץ על זפת.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על זיפות גגות – למה אוהבים כל כך לשנוא את השיטה??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר