איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים

אם גיליתם שישנה רטיבות בקיר חיצוני בביתכם, יהיה עליכם להבין מהי הסיבה שהובילה לרטיבות. ישנן מגוון סיבות שיכולות לגרום לרטיבות בקירות: הרטיבות יכולה למשל להגיע מהקיר ולהיות תוצאה של סדק בקיר. כמו כן, עשויה הרטיבות להיגרם בשל החלונות, במידה שהרטיבות קשורה לחלון, צריך לבדוק האם הרטיבות מגיעה מהחיבור שבין הקיר ומסגרת האלומיניום או מהחיבור שבין המסגרת והזכוכית.

חשוב להבין מהי הסיבה לרטיבות משום שרק בצורה זו יהיה ניתן לטפל בבעיה בצורה הנכונה. בחלק מהמקרים הרטיבות מגיעה מהגג, במקרה זה יהיה צורך בביצוע עבודת איטום שכוללת את גג המבנה.

בכל מקרה, במידה שמגלים שישנה רטיבות, חשוב להזמין בעל מקצוע שמתמחה באיטום לצורך איתור מקור הרטיבות. לאחר שבעל המקצוע יבין מהי הסיבה שגורמת לרטיבות, הוא יציע לבני הבית את הפתרון המתאים.

איטום קירות חיצוניים – איך הוא מתבצע?

לכל בעיית רטיבות יש להתאים פתרון ספציפי, ובנוסף לכך, להתאים את ההכנה לעבודת האיטום: את חומר האיטום ואת התשתית. כדי לבצע את העבודה באופן יעיל יש להתחשב בסוג של הקיר: יש קירות שעשויים מאבן, יש קירות שעשויים מקרמיקה, יש קירות שעשויים מטיח ושליכט ויש קירות שעשויים רק מטיח, תהליך העבודה ישתנה בהתאם לקיר.

במידה שמדובר על קיר טיח, שנחשב לקיר החיצוני הרגיל שנמצא ברוב הבתים, יש לאתר את המקור של הנזילה ולקלף את הטיח. אם נמצא שמקור הנזילה הוא באיטום שנעשה באופן לא תקין, יקלף בעל המקצוע את החלק שהתנפח כתוצאה מהרטיבות ובנוסף לכך את כל החלקים שרופפים, בצורה זו יהיה ניתן לייצר תשתית טובה לעבודת האיטום.

לאחר מכן, ינקה בעל המקצוע את הקיר, הניקוי יתבצע על ידי שטיפת הקיר ולאחר מכן ייבוש. בשלב הבא, תתבצע עבודת האיטום ובעל המקצוע יסגור את הסדקים שגורמים להיווצרות של הרטיבות. איטום הסדקים יתבצע באמצעות התזה של חומר פוליאוריטני. לאחר שהחומר יתייבש, יבצע בעל המקצוע ציפוי לקיר, כאשר הצבע של הציפוי ייבחר על ידי בעל הבית.

אם הקיר שבור, יהיה צורך לתקן אותו טרם התחלת עבודת האיטום, כדי לתקן את השברים ישתמש בעל המקצוע בתערובת שמכילה מלט, חול ודבק. רק לאחר שכל שלבי העבודה בוצעו, יהיה ניתן למרוח את חומר האיטום, במילים אחרות: הסתפקות במריחת רובה או צביעה של הקיר לא תפתור את הבעיה.

יש לציין שברוב המקרים תתבצע עבודת האיטום רק בצד החיצוני של הקיר. במקרים נדירים יתבצע האיטום גם בחלק הפנימי של הקיר – במקרים בהם מדובר על מקלטים או מרתפים.

במידה שהבחנתם ברטיבות בקיר, תוכלו לפנות אל החברה שלנו – "איטום ישיר" ובעלי המקצוע שלנו יגיעו אל ביתכם ויערכו בדיקה מקיפה כדי לאתר את מקור הרטיבות. לאחר איתור מקור הרטיבות יציעו בעלי המקצוע את הפתרון היעיל ביותר. 

החברה שלנו פעילה מזה שנים רבות ובמהלך שנות פעילותינו סיפקנו שירותי איטום ללקוחות רבים וטיפלנו בבעיות מגוונות. במידה שתפנו אלינו, נגיע במהירות אל ביתכם ונטפל בבעיה בצורה יסודית, כך נוכל למנוע נזקים קשים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטלפון או על ידי מילוי טופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על איטום קירות חיצוניים?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר