איטום גגות

בידוד ואיטום תרמי לגג – מדריך מזורז

בידוד תרמי לגג היא פעולה אקוטית שיש לבצע בדרך כלל אחת לשנה לאור מזג האוויר הים תיכוני השורר בישראל הכולל ימים רבים שבהם לח וחם מאד מצד אחד וימים גשומים מצד שני.

מטרת הבידוד היא למנוע חדירה של מים בימים הגשומים ושל קרני השמש היוקדת ויצירת חום חיצוני החודר לתוך הדירות בימים החמים ברוב ימי השנה.

קיימים סוגים שונים של עבודות בידוד המותאמות למגוון של הגגות, גגות רעפים, גגות שטוחים פנויים וגגות שטוחים שממוקמים עליהם פריטים שונים כמו קולטי שמש ומדחסים של מזגנים השייכים לדיירים.

בידוד גגות שטוחים

בתום בניית הבניין מבצעים פעולות איטום ובידוד תוך שימוש במשטחים של קלקר – פוליסטירן מוקצף. קיימים שני סוגים של משטחים מסוג זה, האחד בעובי 3 ס"מ והאחר בעובי 5 ס"מ. מדובר בחומר מעולה אשר מסוגל למנוע רטיבות כיוון שהוא מכיל נקבוביות אשר הן מוליכות תרמיות ברמה נמוכה. או לחילופין מבצעים את הבידוד באמצעות פוליפאן.

בידוד גגות מבטון

בעת בניית מבנים, מבצעים הליך של איטום גגות, לאחר מכן שכבת בידוד ומעליהם יוצקים את הבטון בסמיכות הנדרשת או לחילופין, מבטנים ולאחר מכן יוצרים איטום ובידוד באמצעות לוחות קלקר בעובי המתאים בהתאם להחלטת המהנדס, 5 או 3 ס"מ. האיטום יוצר סגירה ובידוד הרמטי וכך לא חשים דיירי הבניין בחום או קור קיצוני לאורך השנה. 

בידוד גגות רעפים

בתים פרטיים ברחבי הארץ מחופים בגגות רעפים גגות רעפים. יחידות החיפוי שהן בצבעים כהים יוצרות חום מהותי ולכן נצבר חום רב בכל השטח מתחת לכל אחד מהרעפים, דבר שמשפיע על החום הכללי בתוך הבית, עקב כך קיים צורך להפעיל מזגן הצורך הרבה מאד אנרגיה.

בידוד גגות הרעפים מתבצע בהליך הבנייה של הבית או לאחר שהבית מוכן, באמצעות יריעות ייעודיות המיוצרות מרדידי אלומיניום וסיבי פוליאסטר. מכיוון שהמטרה היא ליצור חיסכון אנרגטי ולהמעיט בשימוש בחשמל, מחפשים דרכים לבידוד גג הרעפים כדי לצמצם את הצורך בהפעלת מזגן.

בידוד ואיטום תרמי לגג

קבלת ייעוץ מקצועי

עבודות בידוד ואיטום בכל הבניין הן צורך חשוב ביותר בכל מבנה. קיימת חשיבות רבה לשמירה על הדיירים כך שלא ייחשפו לקור משמעותי או חום קיצוני בתוך הדירות, דבר שיפריע לשגרת היום יום. אי אפשר לתפקד במצבים קיצוניים כאלה. ללא בידוד יהיה צורך בהפעלת מזגנים לחום או לקור לאורך כל שעות היממה, וכך עלויות התחזוקה יהיו גבוהות מאד. 

מעבר לכך, על קירות חיצוניים שאינם מבודדים נוצרים סדקים בדרגות עומק שונות, המים חודרים גם לקירות הפנימיים ומהר מאד נוצרים מעליהם גם עובש ופטריות. 

מכיוון שקיימים כמה סוגים של בידוד, אשר לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות, יש לבצע את ההתאמה האופטימלית לכל גג. מי שעוסק בתחום זה במשך שנים רבות יכול להעניק ייעוץ מקצועי לאחר שראה את הגג ואת מצבו, תוך חשיבה לטווח הארוך והתחשבות בכמה היבטים ובהשלכות של כל אחד מסוגי הבידוד על הגג. המטרה היא ליצור אפקטיביות במאת האחוזים כדי לאפשר חיים נעימים לכל הדיירים ולצמצם ככל האפשר את הצורך בחימום מרחבי הבית בחורף וקירור בעונת הקיץ. 

מעבר לכך, חייבים לבצע את עבודות הבידוד עובדים מיומנים העוסקים בכך לאורך זמן ומקפידים לבצע עבודה איכותית של בידוד בכל פינה. דילוג על חלק מהשטח ייצור מצב שתהיה השפעה של חום או קור מהותי בנקודות התורפה הללו. לכן העובדים בעלי הידע מבצעים בקרה בתום העבודה ומוודאים שכל השטח של הגג מכוסה כיאות. 

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על בידוד ואיטום תרמי לגג – מדריך מזורז?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר