תיקון גגות רעפים במרכז

תיקון גגות רעפים במרכז

כל מי שגר בבית פרטי בעל גג רעפים, חייב לבדוק מעת לעת את מצבו של הגג, כדי לוודא את תקינותם של הרעפים. אם קיים ליקוי, חשוב לתקן זאת מוקדם ככל האפשר.

אנו מבצעים תיקונים של גגות רעפים במרכז, באופן אחראי ומאד מקצועי לאור הניסיון רב השנים שלנו בתחום ספציפי זה. מדובר בעבודה שהיא מסוכנת ולכן יש לתכנן את הביצוע שלה באופן חכם, תוך מתן תשומת לב לכמה סוגי סיכונים.

גגות רעפים בבתים פרטיים

קיימים כמה סוגים של גגות רעפים אשר בנויים מכמה סוגי חומרים עמידים. התקנתם באופן אלכסוני על הגג יוצרת את ההגנה הנדרשת לדיירים מפני רוחות, גשמים והשמש החמה. מזג האוויר הים תיכוני עלול ליצור מצבים שבהם רעפים נשחקים, נסדקים ואף נשברים עקב החום הכבד או הרוחות העזות. מעבר לכך קיים גם בלאי של החומרים ולכן מעת לעת יש להחליף רעפים בודדים או את כל הרעפים על הגג.

הימצאותם של רעפים שבורים מאפשרת לרוחות לחדור פנימה לבית או לחילופין לשמש החמה והדיירים חשים זאת באופן עוצמתי. מעבר לכך מזיקים או בעלי כנף עלולים להיכנס הביתה דרך הפתחים ולכן יש לטפל בכך ללא דיחוי.

אופן ביצוע תיקונים של גגות רעפים

רוב גגות הרעפים בנויים בשיפוע. מכיוון שקשה מאד לעמוד באופן יציב, העובדים שלנו מבצעים סוג זה של פעילות באמצעות סנפלינג כדי שיהיו מעוגנים לנקודה מבוטנת ויציבה על הגג. זאת כדי למנוע מצב שבו העובד ייפול במהלך ביצוע העבודות.

בשלב הראשון העובד שלנו רותם את עצמו ועולה על הגג כדי לבדוק באופן מקיף את מצבם של הרעפים השונים, את מצב הקונסטרוקציה והעצים התומכים.

בהתאם לממצאים מבצעים תיקון גם בקונסטרוקציה ומחליפים חלק מהלאטות. העובד מכין את כמות הרעפים הנחוצה ומתחיל להחליף אחד מול אחד. גם רעפים שיש בהם סדק קטן מוחלפים בתהליך זה כדי שהסדק לא יהפוך בקרוב לשבר ויהיה צורך לעלות שוב על הגג ולהחליף אותו. את הרעפים מחברים באמצעות מסמרים ייעודיים לכך וזאת בנוסף לרוכב, כיון שהמטרה היא אחיזה איתנה לאורך זמן.

אם על פי הבדיקה הראשונית רוב לוחות הרעפים שחוקים ובלויים, זה הזמן לבצע פרויקט של הוצאת כל הרעפים הישנים, הכנת הגג כראוי והתקנת רעפים חדשים מהסוגים המתקדמים אשר קיימים במשק אשר מיוצרים בטכנולוגיות חדישות ולכן קיים סיכוי סביר שהם יחזיקו מעמד לכמה שנים.

במהלך תיקון גגות רעפים, מבצעים גם איטום של הגג כך שיהיה בידוד טרמי גם באזור של עלית הגג ומתחת לארגזי הרוח.

מועד ביצוע תיקון הרעפים על הגג

לפני העונה הגשומה חשוב לטפל בגג, להזמין מבעוד מועד את איש המקצוע כדי שיבצע את המהלכים הנדרשים. בקיץ הרעפים יבשים ולכן נוח לטפס עליהם ולבצע את התיקונים הנדרשים. לעומת זאת בחורף הרעפים חלקלקים, לא אחת נדבקים אליהם גם עלים או נוצרת ירקת ועקב כך הרעפים חלקים ומסוכנים הרבה יותר.

בנוסף לרעפים, העובד שלנו בוחן גם את מצבו של המרזב ובמידת הצורך משחרר סתימות ומבצע החלפת מקטעים.

אנו ב"איטום ישיר" נשמח לבצע גם בביתכם את החלפת הרעפים בהתאם לצורך.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על תיקון גגות רעפים במרכז?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר