הכינו את ביתכם לחורף עם איטום ישיר

הכינו את ביתכם לחורף עם איטום ישיר

לקראת החורף חשוב לבצע כמה פעולות חשובות כדי ליצור איטום אפקטיבי במיקומים שונים במבנה החיצוני ועל הגג.

טיפול בסדקים במבנה החיצוני

הסדקים נוצרים עקב תזוזות הקרקע ופגעי מזג האוויר ומשנה לשנה הסדקים הופכים לעמוקים יותר ולכן חשוב מאד לאטום אותם כראוי. את הסדקים העמוקים פותחים לרווחה ומכניסים לתוכם חומר איטום המתאים למבנה זה, כדי ליצור אטימות מקסימלית. אם מדובר בסדקים דקים מורחים מעליהם את חומר האיטום.

כדי שהפעולה תחזיק מעמד לאורך זמן, אנו מורחים שכבה של פריימר הן לפני הליך האטימה והן בסיומו.

אופציה חשובה נוספת היא צביעת הקירות החיצוניים בצבע הנבחר, אשר מכיל גם הוא חומרי אטימה ולכן נוצרת שכבת איטום נוספת אשר מגנה על הקירות החיצוניים.

אם קיימים סדקים לאורכו של הקיר, קיימת סבירות גבוהה שקיימים סדקים גם בחלקו של המבנה אשר נמצא מתחת לקרקע כמו בפירי המעליות, בחניון ובמרתפים. מכיוון שאין להם קירות חיצוניים מבצעים איטום הפוך ומכניסים חומרי איטום לחלל, כך שהחומר יתפשט פנימה ויאטום את הסדקים אם קיימים.

איטום הגג

השיטות האיכותיות ביותר של איטום גגות הן באמצעות זפת או באמצעות יריעות ביטומניות. ההמלצה המקצועית שלנו היא לבצע איטום בשיטה שבוצעה בפעם הקודמת, כיוון שלעיתים העובדה שמחליפים חומר אינה יוצרת איטום מקסימלי.

על גגות שיש בהם פריטים כמו קולטי שמש או צלחות לווין, אפשר לבצע זיפות בלבד כיוון שהתכולה אינה מאפשרת פרישת יריעות.

לכל סוג של איטום יש לבצע הכנה של ניקיון כללי הכולל שטיפה ורק לאחר שהשטח יבש אפשר למרוח את הזפת הצמיגית והחמה בכל השטח כולל בפינות ובין הציוד.

לאחר שהזפת מתייבשת מורחים עליה שכבת סיד כדי שהזפת לא תתפוצץ בימי הקיץ החמים וגם כדי שהסיד יבודד את החום ויצור טמפרטורה מאד נעימה עבור הדיירים.

בגגות אשר בהם המשטחים הם חלקים, אפשר לפרוש את היריעות הביטומניות ולרתך את השוליים זה לזה באופן מהודק. בדרך זו כל מרחב הגג הוא אטום באופן אפקטיבי ומוצלח. גם מעל היריעות הביטומניות אנו מורחים סיד כדי לשמר את האיטום האיכותי.

טיפול במרזב

המרזב אמור לקלוט את כל מי הגשמים ולהעביר אותם כלפי מטה לכיוון הגינה. לקראת החורף יש לוודא שהמרזב ריק מחסמים כך שהמים יוכלו לעבור באין מפריע. אם קיימים חסמים מוציאים אותם ודואגים לבצע זאת, כמה פעמים במהלך החורף כיוון שהרוח מעיפה פריטים רבים פנימה.

מעבר לכך יש לבדוק אם המרזב תקין או שיש בו פגמים. ההמלצה שלנו היא לתקן את כל מה שנדרש או להחליף את המרזב או חלק ממנו, כך שלא יהיו לכך השלכות במהלך החורף.

תיקון גגות רעפים

לקראת החורף חשוב לבצע בדיקה לאורכו ולרוחבו של גג הרעפים כדי לראות אם קיימים רעפים שבורים או סדוקים. חשוב להחליף אותם על ידי איש מקצועי מיומן שלנו, כיוון שבמהלך החורף עלולים לחדור מים דרך הסדקים והשברים הללו לתוך הבית.

צוות איטום ישיר ישמח לסייע לכם לבצע את המשימות השונות הקשורות לאיטום המבנה לקראת החורף, כך שלא יהיו הפתעות לא נעימות של רטיבות ונזילות.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על הכינו את ביתכם לחורף עם איטום ישיר?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר