האם שיטת זיפות הגגות הולכת ונעלמת?

כל עוד אתם מתגוררים בבתים או בניינים ישנים, סביר כי חומר האיטום שעל הגג שלכם הוא הזפת. בבניינים חדשים יותר, מראש בוחרים בשיטת איטום מתקדמת ויעילה יותר כדוגמת יריעות ביטומניות. כשמגיע הרגע לחדש את עבודת האיטום עליכם לקבל החלטה: האם לחדש את האיטום על בסיס השיטה הקיימת או לנצל את ההזדמנות ליישום חומרים יעילים ועמידים יותר?

אמנם ישנה ירידה בביקוש לאיטום באמצעות זפת, אך השיטה עדיין מוצעת ע"י מומחי ואנשי האיטום. גם אתם מתלבטים באילו חומרים לאטום את הגג שלכם? חשוב שתהיו ערים לחסרונות הבולטים של שיטת זיפות הגגות:

  • אטמתם את הגג בזפת? אתם נדרשים להקפיד על תחזוקה גבוהה
  • ללא סיוד הגג אחת לשנה, הזפת תתייבש, תיסדק וכך תיפגע עמידות האיטום
  • אמנם ניתנת תעודת אחריות בסיום העבודה, אך לפרק זמן קצר יחסית

האם שיטת זיפות הגגות הולכת ונעלמת?

למרות החסרונות: מה בכל זאת גורם לאנשים לבחור בזיפות גגות?

מצד אחד, ישנו רצון לאטום את הגג לפני החורף. מצד שני, ישנו רצון להוציא כמה שפחות כסף. שיטת זיפות הגגות היא שיטת האיטום הזולה ביותר ומסיבה זו היא המון פעמים נבחרת. לדוגמא: בעת שישנה מחלוקת בין דיירים בבניין מגורים משותף, כשחלק מהדיירים מעוניינים להשקיע באיטום איכותי וחלקם לא מעוניינים להוציא כסף מכיסם. 

חשוב להדגיש כי הגג יהיה אטום גם עם הזפת. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים:

  • האחריות על סיוד הגג אחת לשנה היא באחריותכם. שכחתם לתאם סיוד גגות? כאן מתחילה הבעיה
  • התחזוקה השנתית עולה לכם כסף. לכן, כשאתם משווים את המחירים בין שיטות האיטום השונות, הכניסו לחישוב גם את הסיוד השנתי ובדקו האם בסופו של דבר שיטת הזיפות משתלמת לכם יותר.

"אני לא אסייד את הגג, לא חשוב לי שהוא יהיה לבן. הנה, חסכתי את התחזוקה"

לוותר על סיוד הגג בתדירות של פעם בשנה זה לוותר על גג אטום. חשוב להדגיש כי סיוד הגגות לא מוצע לכם כהמלצה לשדרוג אסתטי, אלא שמדובר על חלק בלתי נפרד מעבודת האיטום. אז מדוע צריך בכלל לסייד את הגג?

  • הזפת שחורה וחשופה לשמש (קל וחומר שבחודשי הקיץ החמים בישראל)
  • כשהזפת מתחממת היא נוטה להיסדק 
  • שכבת הזפת שאמורה למנוע חדירה של מים למבנה, הופכת לא יעילה
  • לא מסיידים? מסתכנים בחורף רטוב!

שיטת זיפות גגות: נעלמת או כאן בכדי להישאר?

הזפת הייתה כאן לפני כל החומרים האחרים, אך אפשר לומר בזהירות כי היא נשארה מאחור. ניתן לאטום גגות באמצעות שיטות וחומרים מתקדמים ועמידים יותר כמו יריעות ביטומניות וחומרים אקריליים. ההמלצה האחראית והמקצועית היא לבחור בשיטת היריעות. הודות לשיטה, גם אתם תוכלו ליהנות מימי חורף נעימים, יבשים ונטולי דאגות. עם זאת, חשוב להדגיש כי למרות שהביקוש לאיטום בזפת יורד, עדיין ניתן ליישם אותה על הגג שלכם.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על האם שיטת זיפות הגגות הולכת ונעלמת??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר