איטום גגות

איך תזהו כשל באיטום הגג?

בעולם אוטופי, לא הייתם צריכים להטריד את עצמכם באיטום גגות, ובטח שלא הייתם צריכים לחשוש מכשלים אפשריים באיטום. במציאות לעומת זאת, עליכם לאטום את הגג, לחדש את האיטום בכל כמה שנים ולטפל בכשלים נקודתיים בכדי להבטיח שהקירות וגם אתם תישארו יבשים. אז איך מזהים כשלים באיטום וממה הם נובעים?

"כשלים באיטום הגג? אטמתי אותו רק לפני שנה"

איכות האיטום נמדדת על פי שלושה דברים: רמת הביצוע, איכות החומרים ומידת התחזוקה. המשמעות היא שגם אם טכנית הגג נאטם לפני שנה (או אפילו פחות), סביר כי ישנם כשלים שיש לתקן אותם באופן מידי. עבודת איטום בכל שיטה ועם כל חומר, חייבת להתבצע בסטנדרט הגבוה, הקפדני והיסודי ביותר. אז ממה נובעים כשלים באיטום הגג?

  • ביצוע איטום גג על ידי איש איטום/חברת איטום ללא ניסיון / ביצוע "חפיפניקי" ולא יסודי (לא בוצעה הכנה לגג, ישנם חלקים בגג שלא נאטמו, יישום שכבת איטום אחת במקום שתיים וכן הלאה).
  • שיטה יישום שיטת איטום שלא מתאימה לגג ולתנאיו.
  • חומרים איטום על בסיס חומרי איטום שאיכותם נמוכה וכך גם עמידותם.
  • תחזוקה היעדר תחזוקה שמוביל לכשלים. לדוגמא: סיוד גגות פעם בשלוש שנים ולא פעם בשנה.

איך תזהו כשל באיטום הגג?

1. זיהוי כשל באיטום הגג באמצעות בדיקת הצפה

חשוב לדעת: ניתן לזהות כשלים באיטום גם בקיץ, ולא צריך להמתין עד לחורף בכדי להבין שהאיטום לא עובד. אחת הדרכים האידיאליות ביותר לזהות כשלים היא עם בדיקת ההצפה. מדוע בדיקה כזו אידיאלית? מפני שהיא מתבצעת מיד עם סיום עבודת האיטום, כך שבמידה וזוהו כשלים הם מטופלים מיד. בבדיקת ההצפה מציפים את הגג במים (תפקידם לדמות את מי הגשמים), וממתינים לתגובת הגג: האם הוא אטום ומצליח למנוע חדירה של מים, או שהמים אכן מצליחים לחדור את שכבת האיטום.

2. התרשמות חזותית מהגג 

מדובר על אחת האינדיקציות הטובות ביותר לאמוד את איכות האיטום. ולא, אין כל כוונה שתעלו לגג בעצמכם ותתרשמו מאיכות האיטום. במעמד הבדיקה התקופתית (הוסיפו לעצמכם כבר עכשיו תזכורת ליומן לבצע אותה), יהיה ניתן להתרשם מאיכות האיטום. כך לדוגמא, במידה וחומר האיטום על הגג שלכם הוא זפת, אנשי האיטום יתרשמו ממנה: האם יש בה סדקים, האם ישנם חלקים "קירחים" על הגג ללא זפת והאם יש צורך בחידוש סיד. 

3. כשקירות הבית מבשרים לכם: "נרטבנו!"

אנחנו מאחלים לכם שלא תצטרכו להתמודד עם שירות תיקון גגות, תקרה רטובה וקירות רטובים בשיא החורף. כל עוד אתם מזהים קילופי צבע, רטיבות וריח חריף של רטיבות, צר לנו לבשר אך קיימים כשלים חריפים באיטום הגג. כשמים מצליחים לחדור מהגג אל תוך המבנה, הטיפול בכשלים חייב להיות מידיי. 

מעוניינים לבדוק אם קיים כשל באיטום הגג לפני החורף הקרב? אנחנו כאן לשירותכם! לתיאום ביקור, התקשרו כבר עכשיו – 03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על איך תזהו כשל באיטום הגג??

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר