לקרר את הבית: סיוד הגג לקראת הקיץ

לקרר את הבית: סיוד הגג לקראת הקיץ

אחד הנושאים החשובים שוועד הבית או חברת הניהול בכל בניין חייבת להקפיד עליו, הוא נושא סיוד הגג לקראת בוא הקיץ.

לקוחות החברה מזמינים אותנו אחת לשנה כדי לבצע פרויקט של סיוד הגג, כדי לשמור על הזפת.

החשיבות הרבה של סיוד הגג

לסיוד הגג יש כמה מטרות:

אחת לכמה שנים מורחים זפת חמה על הגג כדי ליצור איטום מושלם בכל רחבי הגג, כולל הפינות, השטחים אשר מעליהם ממוקמים מדחסים, דודי שמש, קולטי שמש ועוד. בחום הכבד אשר שורר בישראל, הזפת עלול לשנות את מצב הצבירה שלו ולהפוך שוב לנוזל. פעולה זו תבטל את האפקטיביות של האיטום וקיים חשש שמי גשמים לא ייעצרו בגג אלא יחלחלו פנימה לדירות בקומות הגבוהות. יש לכך השלכות רבות ולכן המטרה היא לעשות כל שניתן כדי לא להגיע לכך. 

כדי להגן על הזפת ולשמור על איטום גגות לאורך זמן, מורחים שכבה אחידה של סיד על פני כל הגג ביום שלאחר הזיפות, לאחר שהוא התייבש באופן מושלם. את זיפות הגג מבצעים אחת לכמה שנים אך את הסיוד מחדשים בכל שנה לקראת הקיץ. מדובר בנושא אקוטי כיוון שללא מריחה או התזה של סיד, אפשר יהיה לראות שבילים של זפת אשר מתחילים בהליך של המסה ולכן יש לפעול באופן מידי. 

מספיקה נקודה אחת אשר בה יתמוסס כל הזפת ודרכה יחדרו מי גשמים, כדי שיתרחש מהפך על הגג ולכן מקפידים בכל שנה לסייד את הגג.

שכבת בידוד במבנה 

הסיד הוא חומר מבודד ולאחר שקיימת שכבה אחידה שלו על הגג, חשים בכל הדירות את הירידה המשמעותית בטמפרטורות. הסיד מקרר את הגג ויוצר השפעה רוחבית והדיירים מרגישים את הקור המגיע מהגג.

בזכות פעולה זו, ברוב ימי הקיץ נעים מאד בדירות ולכן רוב הדיירים אינם מפעילים מזגנים למעט בימי חמסין אשר הם חמים במיוחד. אי הפעלת המזגנים בימים הרגילים, יוצרת חיסכון אנרגטי וכספי לכל משפחה, כיוון שעלות צריכת החשמל היא פחותה. בנוסף לכך גם ברמה הארצית לאחר ביצוע סיוד גגות רבים, הצריכה של החשמל, היא מועטה יותר.

סיוד הגג לקראת הקיץ

ביצוע פעולת הסיוד 

לאור חשיבותו הרבה של הסיוד, צוותי העבודה שלנו משתמשים בחומרי גלם בטיב מעולה בלבד. המטרה שלנו היא שיורגש אפקט מושלם על הגג ושלא תהיה כל אפשרות לקרני השמש החזקות לחדור דרך הסיד ולהמיס את הזפת. 

כאשר מורחים או מתיזים שכבה אחידה של סיד איכותי באופן מדויק ומוקפד, רוב הסיכויים שהזפת לא תינזק וכך אפשר ליהנות מאיטום מושלם של הזפת בימי החורף ומבידוד ומטמפרטורה נמוכה יחסית בימי הקיץ.

העבודה מתבצעת במלוא תשומת הלב, תוך הקפדה על כל פרט ופרט. חברת איטום ישיר תשמח לבצע גם על גג ביתכם סיוד איכותי, לשביעות רצונכם המלאה.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על לקרר את הבית: סיוד הגג לקראת הקיץ?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר