השוואה בין החומרים המשמשים לאיטום גגות

השוואה בין החומרים המשמשים לאיטום גגות

אולי השאלה שאנחנו נשאלים הכי הרבה היא: "אז על איזו שיטת איטום אתם הכי ממליצים?". ואם לומר את האמת, השאלה הזו לא ממש מפתיעה. מעטים אלו שיודעים מהן התכונות של כל חומר איטום, איזה חומר מתאים לאיזה גג ובאיזו תחזוקה דורשת כל שיטה.  

בכדי להמליץ לכם ספציפית על שיטת איטום, אנחנו צריכים להכיר אתכם ואת הגג שלכם. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לשיחת ייעוץ מקצועית – ללא עלות ובטח שללא התחייבות! אנו נפנה אליכם מספר שאלות מנחות, באמצעותן נוכל להמליץ לכם על חומר איטום לגג:

  • האם אתם מתגוררים בבית פרטי / בניין מגורים משותף
  • באיזו שיטה אטום כעת הגג 
  • האם אתם נרתעים מתחזוקה שנתית
  • האם אתם צריכים פתרון איטום זמני או קבוע
  • האם אתם מוגבלים בתקציב או נכונים להשקיע כמה שצריך באיטום איכותי

עד אז, הכנו לכם השוואה בין שני החומרים הנפוצים ביותר לאיטום גגות: זפת ויריעות ביטומניות. ההשוואה מבוצעת על בסיס 4 פרמטרים שונים:

  • עמידות ואיכות האיטום
  • מידת התחזוקה הנדרשת
  • מחיר האיטום
  • תעודת האחריות

השוואה בין החומרים המשמשים לאיטום גגות

מבחן העמידות ואיכות האיטום

בכל הקשור לעמידות, איכות האיטום ו"הראש השקט" שלכם, אין באמת מקום להשוואה. עם הלחמת היריעות, נוצרת שכבת איטום מאסיבית שהסיכוי שיחדרו דרכה מים, נמוך עד אפסי. לעומת זאת, יש את הזפת שאוטמת גם היא, איך היא דורשת בפיקוח ותחזוקה גבוהה, מה שמביא אותנו למבחן הבא. שיטת היריעות הביטומניות אם כן, פותחת ביתרון על פני שיטות הזיפות – 1:0.

מבחן התחזוקה השוטפת

התחזוקה הנדרשת מכם עם שיטת היריעות הביטומניות היא לא ממש תחזוקה. מומלץ לבצע פעם בשנה-שנתיים "ביקורת" לגג ע"י מומחי איטום, זאת בכדי לשלול כל סיכוי לכשלי איטום. במידה ואכן מתגלים כשלים, הם מטופלים מיד. עם זאת, איטום בזפת דורש בתחזוקה על בסיס שנתי עם סיוד גגות. בכל חורף, הסיד נשטף ע"י מי הגשמים כך שיש לחדשו. כאב ראש והתעסקות מתישה? רק אתם תחליטו. על כל פנים, 2:0 ליריעות ביטומניות.

מבחן המחיר

הזפת זוכה להיכנס ללוח התוצאות ולראשונה מחזיקה ביתרון אל מול שיטת היריעות הביטומניות. בשביל לאטום בזפת אתם לא צריכים תקציב גבוה (ולרוב גם לא תיתקלו בהתנגדויות מצד דיירים בבניין). שיטת היריעות הביטומניות לעומת זאת נחשבת יקרה, כך שנדרש תקציב משמעותי יותר לפרויקט האיטום. 2:1.

מבחן האחריות

השקעתם כסף, השקעתם זמן ונתתם אמון מלא בחברת האיטום. במילים אחרות? אתם מצפים לקבל תעודת אחריות. שיטת האיטום בזפת תיאלץ לספוג תבוסה פעם נוספת, שכן תעודת האחריות הניתנת בעבורה היא לזמן קצר יחסית. מנגד, עם איטום הגג באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות, אתם מקבלים תעודת אחריות למספר שנים. התוצאה הסופית: 3:1.

 

למידע נוסף אודות חומרים לאיטום גגות, התייעצות מקצועית או תיאום ביקור, התקשרו אלינו – 03-7324542

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על השוואה בין החומרים המשמשים לאיטום גגות?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר